Uchwała Nr II/22/1999
Rady Miejskiej w Starachowicach
z dnia 1 marca 1999 r.

w sprawie: zmian w miejscowym planie ogólnym zagospodarowania przestrzennego miasta Starachowice oraz w pianach miejscowych osiedla "Kielecka" i osiedla "Nowowiejska".

Działając na podstawie

uchwala się, co następuje:

ROZDZIAŁ I
przepisy wprowadzające

§ 1.

  1. Uchwala się zmiany w miejscowym planie ogólnym zagospodarowania przestrzennego miasta Starachowice zatwierdzonym uchwałą Nr II/2/291 Rady Miejskiej w Starachowicach z dnia 26 lutego 1991 r. (Dz.Urz. Województwa Kieleckiego Nr 7 z dnia 18 kwietnia 1991 r.) oraz w uproszczonym miejscowym planie szczegółowym zagospodarowania przestrzennego terenów budownictwa mieszkaniowego osiedla "Kielecka" zatwierdzonym uchwałą Nr IV/19/94 Rady Miejskiej w Starachowicach z dnia 17 maja 1994 r. (Dz.Urz. Województwa Kieleckiego Nr 8 poz.60) i miejscowym szczegółowym planie zagospodarowania przestrzennego terenów budownictwa jednorodzinnego osiedla "Nowowiejska" zatwierdzonym uchwałą Nr X/59/90 Miejskiej Rady Narodowej w Starachowicach z dnia 2 marca 1990 r. (Dz.Urz. Województwa Kieleckiego Nr 23 poz.190) zwane dalej zmianami w planie.

  2. Zmiany w planie obejmują:

    1. korektę układu komunikacyjnego w dostosowaniu do uchwalonego Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Starachowice polegającą na:

      1. rezygnacji z przebiegu projektowanej trasy drogi oznaczonej w planie symbolem B 51KZo2/2 między zabudową jednorodzinną przy ul. Partyzantów, a zabudową jednorodzinną przy ul. 9-go Maja i przeznaczeniu tego terenu pod budownictwo jednorodzinne (zmiana Nr 1)

      2. zmianie kategorii ul. Leśnej oznaczonej w planie symbolem B 53KZo2 2 (zmiana Nr 2)

      3. rezygnacji z przebiegu projektowanej trasy drogi oznaczonej w planie symbolem A 29KZo2/2 na odcinku od ul. 1-go Maja do ul. Nadrzecznej z przeznaczeniem tego terenu pod budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne (zmiana Nr 3)

      4. rezygnacji z przebiegu projektowanej trasy drogi oznaczonej w planie symbolem E 3KZo2/2 na odcinku od ul. Ostrowieckiej do ul. Jeleniej oraz na odcinku od ul. Kieleckiej do ul. Łącznej i zmianie przeznaczenia terenu na funkcje zgodnie z dotychczasowym rzeczywistym przeznaczeniem (zmiana Nr 4)

    2. Zmianę zapisów- ustaleń szczegółowych planu znoszących orientacyjny zasięg strefy ochrony od terenu bazy PKS przy ul. Wiosennej oznaczonej w planie symbolem D19KS (zmiana Nr 5).

    3. Przeznaczenie na cele budownictwa mieszkaniowego jednorodzinnego terenu oznaczonego w planie symbolem A 32 ZN w części północnej od ul. Mieszały (zmiana Nr 6).

    4. Przeznaczenie na cele usług części terenu Zakładów Starachowickich "Star" oznaczonego w planie symbolem A 1 PIV położonego przy ul. Radomskiej (zmiana Nr 7).

    5. Zmianę ustaleń generalnych zawartą w tekście planu w pkt. 1.4 polegającą na dostosowaniu tych ustaleń do obowiązujących przepisów szczególnych i odrębnych (zmiana Nr 8).

    6. Zmianę ustaleń zawartych w tekście planu w zakresie obowiązujących odległości zabudowy od dróg (zmiana Nr 9).

    7. Zmianę ustaleń szczegółowych planu dla poszczególnych obszarów, wynikającą z w/w zmian od Nr 1 do Nr 9 (zmiana Nr 10).

    8. Wprowadzenie obowiązku sporządzenia planów miejscowych, wynikającego ze Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Starachowice - uchwalonego uchwałą Nr II/96 Rady Miejskiej w Starachowicach w dniu 27.01.1996 r (zmiana Nr 11).

  3. Zakres zmian planu określają ustalenia szczegółowe mniejszej uchwały oraz rysunki zmian planu dotyczące zmiany Nr 1, Nr 2, Nr 3, Nr 4, Nr 5, Nr 6.

§ 2.

Celem zmian planów, o których mowa w §1 ust.1 jest umożliwienie rozstrzygania niektórych problemów gospodarki przestrzennej miasta zgodnie z rzeczywistymi uwarunkowaniami, w oparciu o aktualne przepisy prawne, w dostosowaniu do Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta.

§ 3.

  1. Integralną częścią zmian planu jest rysunek zmian planu stanowiący załącznik do niniejszej uchwały.

  2. Rysunek zmian planu skład się z 6 rysunków:

    1. załącznik Nr 1 - plansza podstawkowa na mapie w skali 1:1000 obejmujący zmianę Nr 1 określoną w §1 ust.2 pkt.1a

    2. załącznik Nr 2 - plansza podstawowa na mapie w skali 1:1000 obejmujący zmianę Nr 2 określoną w §1 ust.2 pkt.1b

    3. załącznik Nr 3 - plansza podstawówka na mapie w skali 1:1000 obejmujący zmianę Nr 3 określoną w §1 ust.2 pkt.1c

    4. załącznik Nr 4 i 4a - plansza podstawowa na mapie w skali 1:1000 obejmujący zmianę Nr 4 określoną w §1 ust.2 pkt.1d

    5. załącznik Nr 5 - plansza podstawowa na mapie w skali 1:1000 obejmujący zmianę Nr 5 określoną w §1 ust.2 pkt.2

    6. załącznik Nr 6 - plansza podstawowa na mapie w skali 1:1000 obejmujący zmianę Nr 6 określoną w §1 ust.2 pkt.3.

  3. Rysunek zmian planu zawiera następujące oznaczenia graficzne stanowiące ustalenia obowiązujące:

    1. granice terenu objętego zmianami w planie,

    2. linie rozgraniczające tereny o różnych zasadach zagospodarowania,

    3. linie rozgraniczające drogi publiczne,

    4. zasięg znoszonej strefy orientacyjnej,

    5. strefy uciążliwości.

§ 4.

Ilekroć w niniejszej uchwale jest mowa:

  1. o planie - należy przez to rozumieć miejscowy plan ogólny zagospodarowania przestrzennego miasta Starachowice określony w §1 ust.1

  2. o planie os. "Kielecka" - należy przez to rozumieć uproszczony miejscowy plan szczegółowy zagospodarowania przestrzennego terenów budownictwa mieszkaniowego osiedla "Kielecka" określony w §1 ust.1

  3. o planie os. "Nowowiejska" - należy przez to rozumieć miejscowy szczegółowy plan zagospodarowania przestrzennego terenów budownictwa jednorodzinnego osiedla "Nowowiejska" określony w §1 ust.1

  4. o zmianach planu - należy przez to rozumieć niniejszą uchwałę Rady Miejskiej w Starachowicach wraz z rysunkiem zmian planu stanowiącym załączniki Nr 1, 2, 3, 4, 4a, 5, 6 do niniejszej uchwały, określone w §3.

  5. obszarze - należy przez to rozumieć teren zawarty w granicach linii rozgraniczających tereny o różnym przeznaczeniu i różnych zasadach zagospodarowania nazwanych symbolem cyfrowo literowym.

  6. o przeznaczeniu podstawowym - należy przez to rozumieć taki rodzaj inwestycji, bez realizacji którego nie może być realizowane przeznaczenie dopuszczalne

  7. o przeznaczeniu dopuszczalnym - należy przez to rozumieć taki rodzaj inwestycji, który może być realizowany jako funkcja uzupełniająca.

§ 5.

  1. Systemy inżynierskiego uzbrojenia terenu zawarte w ustaleniach planów określonych w §1 ust.1 oraz w rysunkach tych planów, w tym w dwóch planszach planu dotyczących uzbrojenia (energetyka i gospodarka wodno-ściekowa) pozostają aktualne i mogą być rozbudowywane na obszarach objętych zmianami.

  2. Na obszarach objętych zmianami nie uznaje się za sprzeczną ze zmianami planu realizację infrastruktury technicznej w pasach istniejących i projektowanych dróg ogólnodostępnych, publicznych ciągów pieszych oraz na terenach prywatnych w uzasadnionych wypadkach.

§ 6.

Ustalenia mniejszych zmian w planie tracą wraz z rysunkiem zmian planu moc stanowiącą wraz z utratą mocy planów, o których mowa w §1 ust.1.

§ 7.

  1. W granicach zmian planu określonych w §1 ust.2 tracą moc obowiązującą plany, o których mowa w §1 ust.1, z zastrzeżeniem §5 ust.1, w następujący sposób :

    1. dla zmian Nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 i 10 - ustalenia tekstowa planu (tzw. planu ogólnego) w sposób określony w § 8, 9, 10, 11, 12, 14, 15, 16 i 17,

    2. dla zmiany Nr 6 - ustalenia tekstowe planu (tzw. ogólnego) właściwe dla terenu zmiany (część A32ZN),

    3. dla zmiany Nr 4 - ustalenia tekstowa planu os. "Kielecka" właściwe dla terenu zmiany,

    4. dla zmiany Nr 4 - ustalenia tekstowe planu os. "Nowowiejska" właściwe dla terenu zmiany,

    5. dla zmian Nr 1, 2, 3, 4, 5 i 6 - rysunki planów, o których mowa w §1 ust.1.

  2. Do zmian planu mają zastosowanie ustalenia generalne planu wraz z ich zmianami zawartymi w niniejszej uchwale.

ROZDZIAŁ 2
ustalenia szczegółowe

CZEŚĆ I
ZMIANA UKŁADU KOMUNIKACYJNEGO

 § 8.

ZMIANA NR 1

  1. W "Ustaleniach szczegółowych dotyczących komunikacji" pkt.3 ustaleń planu skreśla się w całości ustalenia dotyczące obszaru o symbolu B 51KZo2/2.

  2.  

    1. W miejsce obszaru określonego w planie symbolem B 51KZo2/2 wyznacza się obszar zabudowy mieszkaniowej uzupełniający obszar B 16 MN i obszar zabudowy wielorodzinnej uzupełniający obszar B 13 MW oraz ulice lokalne 1KL.2KL.3KL

    2. Ustalenia szczegółowe dla obszarów B 16 MN i B 13 MW uzupełnia się o następujące ustalenia:
      "Istniejącą zabudowę przeznacza się do trwałej adaptacji z prawem do podziału nieruchomości, uzupełnień i rozbudowy na warunkach określonych w przepisach szczególnych oraz ustaleniach generalnych planu wraz ze zmianami." Zapis ten dotyczy obszarów objętych zmianą Nr 1.

    3. Wyznacza się strefę uciążliwości od linii energetycznej 110kV na 2x20m do osi linii. Wprowadza się zakaz zabudowy w w/w strefie za wyjątkiem lokalizacji uzgodnionych z zarządcą sieci.

  3. Istniejące ulice o charakterze lokalnym
    1 KL - istniejąca ul. Mrozowskiego
    2 KL - istniejąca ul. Lipowa
    3 KL - istniejąca ul. Bohaterów do pozostawienia w istniejących liniach regulacyjnych.

  4. Integralną częścią niniejszej zmiany jest rysunek zmian w planie Nr 1 (załącznik Nr 1).

  5. Niniejsza zmiana nie wymaga zmiany przeznaczenia gruntów rolnych w rozumieniu ustawy z dn. 3 lutego 1995 r. o ochronie gruntów rolnych i leśnych.

  6. Zgodnie z planem teren zmiany objęty jest ochroną konserwatorską,

§ 9.

ZMIANA NR 2

  1. W "Ustaleniach szczegółowych dotyczących komunikacji" pkt.3 ustaleń planu - skreśla się w całości ustalenia dotyczące obszaru o symbolu B 53KZo2/2.

  2. 2. W miejsce obszaru określonego w planie symbolem B 53KZo2/2 wyznacza się pas drogowy ul. Leśnej o symbolu B 53KZo1/2 stanowiącej ulicę lokalna o charakterze ulicy zbiorczej

  3.  

    1. Obszary pozostałe z rezerwy pasa drogowego B 53KZo2/2 przeznacza się na powiększenie obszarów zainwestowanych przyległych o przeznaczeniu określonym w planie dla obszarów: B 17 MN, B 20 PU, B 21 ZD, B 26 MW oraz ulice, o których mowa w ust.4.

    2. Ustalenia dla obszaru B 26 MW w granicach zmiany uzupełnia się o następujące ustalenia:

      • istniejącą zabudowę przeznacza się do trwałej adaptacji, z prawem do podziału nieruchomości, uzupełnień i rozbudowy na warunkach określonych w przepisach szczególnych oraz ustaleniach generalnych planu wraz ze zmianami.

  4. Istniejące ulice dojazdowe
    1KD, 2KD - ul. Bohaterów
    3KD - ul. Sztolnia
    4KD - ul. Głowackiego
    5KD - ul. Partyzantów
    do pozostawienia w granicach istniejących linii regulacyjnych.

  5. Integralną częścią niniejszej zmiany jest rysunek zmiany planu Nr 2 (Załącznik Nr 2).

  6. Niniejsza zmiana nie wymaga zmiany przeznaczenia gruntów rolnych w rozumieniu ustawy z dn. 3 lutego 1995 r. o ochronie gruntów rolnych i leśnych.

§ 10.

ZMIANA NR 3

  1.  

    1. W miejsce obszaru określonego w planie symbolem A29KZo2/2 na odcinku od ul. 1-go Maja do ul. Nadrzecznej powiększa się obszar zabudowy mieszkaniowej o symbolu A 10 MN oraz wyznacza ulice, o których mowa w ust.2.

    2. Szczegółowe ustalenia planu dla obszaru A10MN w części objętej niniejszą zmianą uzupełnia się o następujące ustalenia:
      "Istniejącą zabudowę przeznacza się do trwałej adaptacji z możliwością rozbudowy i uzupełnień na warunkach określonych w przepisach szczegółowych oraz ustaleniach generalnych planu wraz ze zmianami". W ostatnim zdaniu człon
      "czasowej, związanej z realizacją proj. drogi A29KZo2/2"
      - skreśla się.

  2. Istniejąca ulica lokalna
    1KL - ul. 1-go Maja oraz istniejące ulice dojazdowa
    1KD - ul. Miła
    2KD - ul. Mickiewicza
    pozostawia się w istniejących liniach regulacyjnych.

  3. Integralną częścią niniejszej zmiany jest rysunek zmian w planie Nr 3 (Załącznik Nr 3)

  4. Niniejsza zmiana nie wymaga zmiany przeznaczenia gruntów rolnych w rozumieniu ustawy z dnia 3 lutego 1995 r. o ochronie gruntów rolnych i leśnych.

§ 11.

ZMIANA NR 4

  1. W „Ustaleniach szczegółowych dotyczących komunikacji" pkt. 3 ustaleń planu - skreśla się w częściach objętych zmianą wraz z rysunkiem zmiany planu ustalenia dotyczące obszaru o symbolu E 3KZo2/2.

  2. W miejscu skreślonych obszarów określonych w planie symbolem E 3KZo2/2 wyznacza się następujące obszary:

    1. Od ul. Kieleckiej do ul. Nowowiejskiej wyznacza się rozszerzenie obszarów wyznaczonych w miejscowym planie uproszczonym. Dotyczy to następujących obszarów: B 1MN; 01.2KDDw; B2MN; C1ZN w uproszczonym planie zagospodarowania przestrzennego terenów budownictwa mieszkaniowego "Kielecka".
      Dla obszarów C1ZN w granicach niniejszej zmiany dopuszcza się adaptację istniejącej zabudowy na warunkach określonych w ustaleniach generalnych wraz ze zmianami.
      Ulica Nowowiejska - KL do pozostawienia w istniejących liniach regulacyjnych

    2. Od ulicy Nowowiejskiej do ul. Łącznej wyznacza się obszar ZN - zieleń nieurządzona. Warunki zabudowy w istniejących siedliskach wg §15 ust.3. Ulica 1KD - istniejąca ul. Morenowa do pozostawienia w istniejących liniach regulacyjnych.

    3. Od ul. Ostrowieckiej do ul. Miodowej wyznacza się powiększenie terenów E 16 ZP z dopuszczeniem uzupełnienia istniejącej zabudowy na wydzielonych już działkach poza strefą uciążliwości linii energetycznych oznaczonych na rys. zmiany planu. Istniejące ulice Smugowa i Myśliwska - KL do pozostawienia w granicach istniejących linii regulacyjnych.
      Wyznacza się strefy uciążliwości od linii energetycznych wg rys. zmiany planu. Dopuszczenie ewentualnej zabudowy w strefach uciążliwości miii energetycznych wymaga zgody zarządcy sieci.
      W rejonie ulicy Smugowej wyznacza się obszar obsługi komunikacji D20.1KS z warunkiem ograniczenia uciążliwości do granic obszaru.

    4. Integralną częścią niniejszej zmiany jest rysunek zmian w planie Nr 4 (Załącznik Nr 4 i 4a).

    5. Niniejsza zmiana nie wymaga zmiany przeznaczenia gruntów rolnych w rozumieniu ustawy z dn. 3 lutego 1995 r. o ochronie gruntów rolnych i leśnych.

CZĘŚĆ II
ZMIANY DOTYCZĄCE LIKWIDACJI LUB ZMNIEJSZENIA ORIENTACYJNYCH STREF OCHRONY

§ 12.

ZMIANA NR 5

  1. 1. W ustaleniach szczegółowych jednostki D zmienia się zapis ustaleń dla obszaru D19KS w sposób następujący: skreśla się zapis "strefa ochrony 100 m" na podstawie decyzji Wojewody znak OS. V - 7622/34/97 z dnia 14.05.1997. Warunki zainwestowania zgodne z decyzją

  2. 2. Ustalenia dla obszaru likwidowanej strefy pozostają odpowiednio jak dla obszarów E 16 ZP, D20.1.ZP, D15ZN, D20.1UR i D20.2UH.

 

CZĘŚĆ III
ZMIANA PRZEZNACZENIA TERENU W CZĘŚCI OBSZARÓW

§ 13.

ZMIANA NR 6

  1. Wyznacza się obszar zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej po północnej stronie ul. Mieszały zgodnie z rysunkiem zmiany planu Nr 6 -A32MN.

  2. Sposób zabudowy i zagospodarowania terenu należy przyjąć w oparciu o ustalenia generalne planu wraz ze zmianami oraz przepisy szczególne.

  3. Niniejsza zmiana nie wymaga zmiany przeznaczenia gruntów rolnych w rozumieniu ustawy z dnia 3 lutego 1995 r. o ochronie gruntów - rolnych i leśnych.

  4. Integralną częścią niniejszej zmiany jest rysunek zmiany Nr 6 (Załącznik Nr 6).

§ 14.

ZMIANA NR 7

  1. W "ustaleniach szczegółowych planu" dotyczących jednostki A - zmienia się ustalenia dla obszaru A l PIV w sposób następujący:
    skreśla się wyraz
    "bez możliwości rozbudowy"
    i dodaje:
    "Wyznacza się obszar w pasie o szerokości do 50m od ulicy Radomskiej, w którym dopuszcza się lokalizację usług ogólnomiejskich o charakterze centrotwórczym, handlu, administracji, kultury, nauki, gastronomii, rzemiosła usługowego, pod warunkiem zachowania odległości lub rozwiązań technicznych eliminujących ewentualne uciążliwości istniejącego zakładu. Zachować odległość 30 m od okien przychodni i szpitala".

CZĘŚĆ IV
ZMIANA USTALEŃ GENERALNYCH ZAWARTYCH W TEKŚCIE PLANU W PKT. 1.4 POLEGAJĄCA NA AKTUALIZACJI PRZEPISÓW SZCZEGÓLNYCH I ODRĘBNYCH, PRZYWOŁANYCH W TYCH USTALENIACH

§ 15.

ZMIANA NR 8

  1. W pkt. 1.4. ustaleń generalnych planu wprowadza się następujące zmiany:

    1. W pkt. 1.4.3 ustalenia planu skreśla się w całości i zastępuje następującymi ustaleniami:
      "1.4.3 Generalne zasady ochrony i kształtowanie środowiska:
      w granicach miasta znajduje się granica Sieradowickiego Parku Krajobrazowego. Południowa część miasta objęta jest otuliną Parku. Granice określa załącznik Nr 1 do rozporządzenia Nr 14/94 Wojewody Kieleckiego z dnia 14 września 1994 roku w sprawie Zespołów Parków Krajobrazowych Gór Świętokrzyskich i Ponidzia. (Dz.Urz. Woj. Kieleckiego Nr 9 poz.83). Program ochrony wg. planu ochrony Zespołu Parków Krajobrazowych Gór Świętokrzyskich i Zespołu Parków Ponidzia zatwierdzonych rozporządzeniem Wojewody Nr 2/97 z dnia 5 marca 1997 roku (Dz. Urz. Woj. Kieleckiego Nr 8 poz.29)"

    2. w obszarach oznaczonych w planie z uwzględnieniem zmian planu stref konserwatorskich oraz w obrębie obiektów zabytkowych - obowiązuje uzgodnienie decyzji o warunkach zabudowy oraz projektu budowlanego z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków,

    3. w obrębie stref objętych ochroną przyrody z wyjątkiem wyszczególnionym w pkt.1 obowiązuje uzgodnienie decyzji o warunkach zabudowy z Wojewódzkim Konserwatorem Przyrody.

    4. Ilekroć w Ustaleniach planu jest mowa o usługach nieuciążliwych - należy przez to rozumieć usługi nie wymienione w przepisach szczególnych jako mogące pogorszyć stan środowiska z wyjątkiem takich funkcji jak: bazy, magazyny, hurtownie, usługi samochodowe, stolarskie, ślusarskie, rzeźnie, przetwórnie, składowiska surowców wtórnych. Nie uznaje się za uciążliwe również usługi gastronomiczne oraz drobną produkcję spożywczą o zatrudnieniu do 4-ch osób, z wyłączeniem restauracji z dancingiem i pijalni piwa. Usługi gastronomiczne typu smażalnia wymagają zachowania odległości 11 m od granicy z działką budowlaną sąsiada. Za nieuciążliwe uważa się również usługi, których ewentualne uciążliwe oddziaływanie na środowisko w formie przekraczającej wartości dopuszczalnych emisji substancji szkodliwych do atmosfery, zapachów, pyłów, wibracji i hałasu jest ograniczona do granic własności i nie uniemożliwia lokalizacji w granicach działki własnej - funkcji podstawowej, co będzie potwierdzone charakterystyką inwestycji opracowaną przez rzeczoznawcę ds. ochrony środowiska (o której mowa w art.41 ust.2 pkt.4 ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym).

    5. za usługi podstawowe uważa się usługi charakterystyczne dla ośrodka w skali osiedla służące zaspokajaniu potrzeb codziennych w zakresie handlu, gastronomii, usług rzemieślniczych, usług zdrowia, oświaty, kultury, administracji, łączności, o zasięgu teoretycznym obsługi gwarantującym rentowność w promieniu 500 m (dojścia pieszego).

    6. Na terenach, dla których ustalenia realizacyjne przewidują funkcje przemysłowe i składowe bez wyszczególnienia branży spożywczej - obowiązuje zakaz wprowadzania funkcji przetwórstwa spożywczego oraz magazynów i hurtowni artykułów spożywczych.

    7. Ilekroć w ustaleniach planu jest mowa o usługach rzemieślniczych należy przez to rozumieć usługi w zakresie naprawy, wykonanie jednostkowego zamówienia, np. pralnia, zakład szewski, naprawa telewizorów, sprzętu AGD itp.

  2. W pkt.1.4.4 - ustalenia planu skreśla się w całości i zastępuje zapisem:
    "Na terenach oznaczonych w planie jako zieleń nieurządzona ZN lub grunty rolne R - nie uznaje się za sprzeczną z planem lokalizację urządzeń infrastruktury technicznej."

  3. Na obszarach, dla których plan ustala inne przeznaczenie z wyjątkiem terenów objętych strefami uciążliwości dopuszcza się rozbudowę, przebudowę i wymianę istniejących budynków mieszkalnych oraz innych budynków niezbędnych do funkcjonowania siedliska, o ile szczegółowe ustalenia realizacyjne nie stanowią inaczej.

  4. W pkt. 1.4.6 - ustalenia planu skreśla się i zastępuje następującymi ustaleniami:
    "Na terenach zabudowy jednorodzinnej MN oraz zabudowy wielorodzinnej MW dopuszcza się realizację usług nieuciążliwych o charakterze podstawowym".

  5. Pkt. 1.4.9 i 1.4.10 skreśla się.

CZEŚĆ V
ZMIANA USTALEŃ ZAWARTYCH W TEKŚCIE PLANU DOTYCZĄCE ZMIANY ODLEGŁOŚCI ZABUDOWY OD DRÓG

§ 16.

ZMIANA NR 9

  1. W pkt. 1.4.13 ustaleń generalnych dotyczących komunikacji wprowadza się następujące zmiany:
    punkty l 4.13.3, 1.4.13.4, 1.4.13.5, 1.4.13.6, 1.4.13.7, 1.4.13.8, 1.4.13.9 - skreśla się i zastępuje następującymi ustaleniami:
    "1.4.13.3.

    1. odległości między projektowanymi budynkami z pomieszczeniami przeznaczonymi na stały pobyt ludzi a drogami publicznymi ustala się w zależności od przeznaczenia budynku oraz rodzaju drogi i związanego z nim natężenia ruchu - z uwzględnieniem wymagań przepisów ochrony środowiska,

    2. odległości między projektowanymi budynkami z pomieszczeniami przeznaczonymi na stały pobyt ludzi oraz innymi budynkami - a drogami publicznymi, mierzona od krawędzi jezdni, jeżeli z wymagań pkt.1) nie wynika inaczej - określa poniższa Tabela Nr 1.

    3. Projektowane budynki z pomieszczeniami na stały pobyt ludzi mogą być lokalizowane w stosunku do dróg publicznych w odległościach mniejszych niż to określa Tabela Nr 1 pod warunkiem uzyskania zgody zarządcy drogi.

    4. Ustalenia niniejsze nie mają zastosowania dla obszarów, dla których ustalono nieprzekraczalną lub obowiązującą linię zabudowy.

    5. W stosunku do istniejącej zabudowy wzniesionej legalnie w rozumieniu prawa budowlanego w odległościach mniejszych niż określono w pkt.2, rozbudowa budynku jest uzależniona od zgody zarządcy drogi."

  2. Tracą moc ustalenia planu zawarte w pkt.3 "Ustalenia szczegółowe dotyczące komunikacji" dotyczące odległości linii zabudowy od dróg publicznych.

TABELA NR 1

Lp

Rodzaj dróg

Obiekty przeznaczone na pobyt ludzi Budynki nie przeznaczone na pobyt ludzi

Budynki mieszkalne. szkoły, przedszkola. służba zdrowia

Bud. handlu. gastronomii. rzemiosła i inne

1.

Drogi krajowe o znaczeniu regionalnym

40

20

10

2.

Drogi wojewódzkie

40 

20 

10

3.

Drogi gminne o znaczeniu głównych obszarowych oznaczone Go w układzie podst.

40

20

10

4.

Drogi gminne o znaczeniu zbiorczych obszarowych oznaczone KZo w układzie podst.

30

20

10

5.

Ulice lokalne o charakterze ulic zbiorczych (kom. masowa) nie oznacz. w układzie podst.

15

8

6

6.

Ulice dojazdowe

8

6

6

 

CZEŚĆ VI
ZMIANY POLEGAJĄCE NA AKTUALIZACJI ZAPISÓW USTALEŃ SZCZEGÓŁOWYCH W DOSTOSOWANIU DO ISTNIEJĄCEGO ZAINWESTOWANIA ORAZ ZAKTUALIZOWANYCH STREF UCIĄŻLIWOŚCI

§ 17.

l. W ustaleniach planu pkt.5 "Ustalenia dotyczące poszczególnych terenów wydzielonych liniami rozgraniczającymi" wprowadza się następujące zmiany:

l) jednostka A pkt. 5.1

A I PIV (patrz zmiana Nr 7)
po wyrazach: "do adaptacji" skreśla się wyrazy "bez możliwości rozbudowy" oraz dodaje się zdanie:
"Wyznacza się obszar w pasie o szerokości 50 m od ul. Radomskiej, w którym dopuszcza się lokalizację usług ogólnomiejskich o charakterze centrotwórczym, handlu, administracji, kultury, nauki, gastronomii. rzemiosła usługowego pod warunkiem zachowania odległości lub rozwiązań technicznych eliminujących ewentualne uciążliwości istniejącego zakładu. Zachować odległość 30 m od okien przychodni i szpitala."

A I O MN (patrz zmiana Nr 3)
skreśla się w ostatnim zdaniu człon "czasowej, związanej z realizacją projektowanej drogi A 29 Kzo2/2" i dodaje się: "W części objętej zmianą planu Nr 3 istniejącą zabudowę przeznacza się do trwałej adaptacji z możliwością rozbudowy i uzupełnień na warunkach określonych w przepisach szczególnych oraz ustaleniach generalnych planu wraz ze zmianami."

2) w jednostce B pkt 5.2 (patrz zmiana Nr 1)

B 13 MW - dodaje się: "istniejącą zabudowę przeznacza się do trwałej adaptacji z prawem do podziału nieruchomości, uzupełnień i rozbudowy na warunkach określonych w przepisach szczególnych oraz ustaleniach generalnych planu wraz ze zmianami."
Zapis ten dotyczy obszarów objętych zmianą Nr 1.

B 16 MN (patrz zmiana Nr 1) - jak B 13 MW.

B 25 MW - dodaje się: "dla terenów położonych na pomoc od ul. 9-go Maja do granic obszaru objętego zmianą Nr 1 istniejącą zabudowa przeznacza się do trwałej adaptacji na warunkach określonych w zmianie Nr 1."

B26 MW - dodaje się: "Na terenach pomiędzy ul. Leśną a granicą obszarów objętych zmianą Nr 2 istniejącą zabudowę przeznacza się do trwałej adaptacji z prawem do podziału nieruchomości, uzupełnień i rozbudowy na warunkach określonych w przepisach szczególnych oraz ustaleniach generalnych planu wraz ze zmianami."

3) w jednostce D

D 15 ZN - zdanie "W strefie ochrony sanitarnej..." zmienia się "W strefie byłej ochrony sanitarnej",

D 19KS - patrz zmiana Nr 5 - skreśla się zapis "Strefa ochrony 100 m" i dodaje: "Warunki zainwestowania zgodnie z decyzją Wojewody znak OS.V -7622/34/97 z dn. 14.05.1997 r."

D 20 1 ZP - skreśla się zapis w całości i zastępuje: "Projektowana zieleń izolacyjna. Istniejąca zabudowa do adaptacji i uzupełnień na warunkach określonych w §15 oraz w przepisach szczególnych (w związku ze zmianą Nr 5 i Nr 4). '

4) w jednostce E 

E 3 - patrz zmiana Nr 4

E 5 ZN - dodaje się do ustaleń - "zgodnie ze szczegółowym planem miejscowym zagospodarowania przestrzennego terenu budownictwa mieszkaniowego Kielecka."

E 6 N - dodaje się do ustaleń: "Zbiornik uznany za użytek ekologiczny - Rozporządzenie Nr 14/97 Wojewody Kieleckiego z dnia 05.09.1997 roku. Obowiązują nakazy i zakazy określone w rozporządzeniu."

E 7 ZN - dodaje się do ustaleń: "zgodnie z uproszczonym m.p.z.p. Kielecka."

E 7. l MN - skreśla się ustalenia w całości i zastępuje: "wg obowiązującego m.p.z.p. Kielecka"

E 10 ZP - skreśla się ustalenia w całości i zastępuje: "Ustalenia wg. m.p.z.p. Nowowiejska."

E 11 ZL - skreśla się ustalenia w całości i zastępuje: "Teren lasów państwowych. Ustalenia wg planu ochrony dla Sieradowickiego Parku Krajobrazowego."

E12MN - skreśla się ustalenia i zastępuje: "Ustalenia wg m.p.z.p. Kielecka."

E 15 MN - dodaje się: "Ustalenia wg m.p.z.p. os. Nowowiejska."

E 15.1 MN -jw.

E 16ZP - dodaje się: "w obszarze objętym zmianą Nr 4 dopuszcza się uzupełnienie zabudowy na wydzielonych już działkach poza strefą uciążliwości linii energetycznych oznaczonych na rys. zmiany planu. Dopuszczenie ewentualnej zabudowy w strefach uciążliwości linii energetycznych wymaga zgody zarządcy sieci."

E 27 ZP - dodaje się: "...część terenu objęta m.p.z.p. Kolonijki."

§ 18.

ZMIANA NR 11

Wprowadza się obowiązek opracowania m.p.z.p. na obszar określony w Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Starachowice położony między ul. Łączną, Moniuszki, Smugową i Podlasie.

ROZDZIAŁ 3
przepisy końcowe

§ 19.

Ustala się stawkę procentową służącą naliczaniu opłaty, o której mowa w artykule 36 ustęp 3 ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym w wysokości 0%.

§ 20.

Niniejsza uchwala podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Kieleckiego.

§ 21.

Niniejsza uchwała obowiązuje po upływie 14 dni od ogłoszenia jej w Dzienniku Urzędowym Województwa Kieleckiego.

§ 22.

Wykonanie uchwały powierza się Zarządowi Miasta Starachowice.

 

Przewodniczący Rady Miejskiej w Starachowicach
Ryszard Nosowicz