Uchwała Nr VII/11/2000
Rady Miejskiej w Starachowicach
z dnia  6 listopada 2000 r.

w sprawie: miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenów obrzeży zbiornika wodnego „Łubianka" w Starachowicach.

Działając na podstawie

uchwala się, co następuje:

ROZDZIAŁ I

przepisy wprowadzające

§ 1.

  1. Uchwala się miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego terenów obrzeży zbiornika wodnego "Lubianka" w Starachowicach.

  2. Granica terenu objętego planem przebiega wzdłuż ulicy Południowej na odcinku od zachodniej granicy miasta do ul. Żytniej, a następnie równolegle do linii brzegowej zbiornika w odległości 50 m aż do ul. Myśliwskiej, dalej ul. Myśliwską do ul. Szydłowskiego, wzdłuż ul. Szydłowskiego od ul. Myśliwskiej do mostu na rzece Lubianka do granicy miasta i dalej granicą miasta do ul. Południowej.

§ 2.

  1. Teren objęty planem, w obowiązującym miejscowym planie ogólnym zagospodarowania przestrzennego miasta Starachowic, zatwierdzonym uchwałą Nr 11/2/91 Rady Miejskiej w dniu 26 lutego 1991 roku (Dz. Urz. Woj. Kieleckiego Nr 72 z dnia 18 kwietnia 1991 roku) znajduje się na następujących obszarach:
    w części na obszarze E34UT

    1. Projektowany ośrodek rekreacji codziennej i świątecznej przy zbiorniku wodnym na rzece Łubianka. Z uwagi na atrakcyjne położenie zagospodarowanie ośrodka powinno odbywać się w oparciu o szczególnie starannie opracowany plan realizacyjny. Program obejmuje urządzenia związane z obsługą kąpieliska dla ca 5000 osób. Zaplecze noclegowe dla ca 250 osób w hotelu turystycznym , ca 150 miejsc w domkach campingowych i 200 miejsc na polu biwakowym oraz narzut dla obsługi 3000-5000 osób korzystających z rekreacji na przyległych terenach lub mieszkających w sąsiedztwie. Istniejąca zabudowa mieszkaniowa przy ul. Południowej może być wyburzona, adaptowana lub uzupełniana pod warunkiem dostosowania formy architektonicznej do funkcji rekreacyjnej ośrodka.

    2. w części na obszarze 35W
      - zbiornik wodny na rzece Łubianka.

    3. w części na obszarze E29 ZP
      Teren projektowanej zielem parkowej związanej ze zbiornikiem wodnym na Łubiance i parkiem leśnym. Z uwagi na duże walory terenowe należy opracować plan szczegółowy. W planie zarezerwowano teren pod przepompownię ścieków w rejonie ul. Smugowej oraz urządzenie do oczyszczania wód opadowych. Istniejąca zabudowa do czasowej adaptacji. Na styku z osiedlem E28MN uwzględnić rezerwę terenu pod budowę urządzeń związanych z rekreacyjną funkcją zbiornika wodnego.

  2. Wymieniony w ustępie l miejscowy plan ogólny zagospodarowania przestrzennego miasta Starachowic traci moc w części objętej niniejszym planem określonej w § l ust. 2 i w rysunku planu.

  3. Teren objęty planem w części znajduje się na obszarze otulmy Sieradowickiego Parku Krajobrazowego, dla którego obowiązuje zatwierdzony rozporządzeniem Wojewody Kieleckiego Nr 2/97 z dnia 5 marca 1997 roku - plan ochrony (Dz. Urz. Woj. Kiel. Nr 8 z dnia 14 marca 1997 roku).

§ 3.

Teren objęty planem nie stanowi gruntów rolnych w rozumieniu ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych z dnia 3 lutego 1995r. Teren istniejących lasów - nie zmienia przeznaczenia.

§ 4.

Celem niniejszego planu jest ustalenie zasad zabudowy i zagospodarowania dla zabudowy mieszkaniowej oraz usługowej na obszarze wokół zbiornika wodnego Łubianka. Teren w części zabudowanej budynkami jednorodzinnymi wzdłuż ulicy Południowej oraz ulicach prostopadłych do zbiornika może przekształcić się w kierunku pełnienia funkcji usługowych związanych z rekreacją i turystyką po uzupełnieniu obszaru obiektami o różnych funkcjach, w tym zamiennych w sezonie letnim ukierunkowanych na obsługę ruchu rekreacyjnego, po sezonie pełnić funkcje drobnego rzemiosła produkcyjnego oraz mieszkalne, konferencyjne itp. Plan zakłada stworzenie zapisów elastycznych co do funkcji obiektów, przy jednoczesnym sztywnym określeniu skali i charakteru zabudowy, tak by budując etapami na poszczególnych działkach prywatnych uzyskać docelowo spójną całość kompozycyjną.

§ 5.

Ilekroć w niniejszej uchwale jest mowa :

  1. o planie - należy przez to rozumieć niniejszą uchwałę Rady Miejskiej w Starachowicach, wraz z rysunkiem planu - stanowiącym załącznik do niniejszej uchwały,
  2. przepisach szczególnych - należy przez to rozumieć przepisy ustaw wraz z aktami wykonawczymi,
  3. o rysunku planu - należy przez to rozumieć rysunek stanowiący integralną część planu, będący załącznikiem Nr l do planu - plansza podstawowa w skali 1:1000,
  4. o przeznaczeniu podstawowym - należy przez to rozumieć taki rodzaj inwestycji, bez realizacji którego nie może realizowane przeznaczenie dopuszczalne,
  5. o przeznaczeniu dopuszczalnym - należy przez to rozumieć taki rodzaj inwestycji, który może być realizowany jako funkcja uzupełniająca w proporcjach określonych w ustaleniach szczegółowych,
  6. o obszarze - należy przez to rozumieć teren zawarty w granicach linii rozgraniczających tereny o różnym przeznaczeniu i różnych zasadach zagospodarowania, nazwany symbolem cyfrowo-literowym, lub literowym,
  7. o służebności gruntowej - należy przez to rozumieć dostępność gruntową do przejazdu, przechodu oraz uzbrojenia technicznego potwierdzoną wpisem do księgi wieczystej,
  8. o wskaźniku intensywności zabudowy - należy przez to rozumieć stosunek powierzchni całkowitej (liczonej zgodnie z normą budowlaną) wszystkich kondygnacji nadziemnych obiektów kubaturowych zlokalizowanych na działce do powierzchni tej działki..

 

ROZDZIAŁ II

ustalenia ogólne

§ 6.

  1. Przedmiotem ustaleń planu są:

    1. Tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej - MN

    2. Tereny zabudowy usług turystycznych -UT

    3. Tereny sportu - US

    4. Tereny urządzeń obsługi komunikacji - UKS

    5. Teren głównego ciągu spacerowego - alei miejskiej - PK

    6. Teren ulic miejskich o charakterze lokalnym - KL i dojazdowym - KD

    7. Teren zielem parkowej urządzonej - ZP

    8. Teren zieleni rekreacyjnej - ZR

    9. Teren zieleni naturalnej nieurządzonej - ZN

    10. Teren projektowanych stacji transformatorowych - EE

    11. Teren przepompowni-PS z zielenią izolacyjną

    12. Teren podczyszczeń wód deszczowych - NU

    13. Teren lasów ochronnych LS

    14. Urządzenia projektowanej infrastruktury technicznej i ich orientacyjny przebieg - oznaczone na rys. planu zgodnie z normą:

      • kolektor sanitarny tłoczny,

      • kanalizacja sanitarna,

      • kanalizacja deszczowa.

    15. Obszar zbiornika wodnego - W

    16. Sposób podziału nieruchomości

    17. Rozmieszczenie dominant urbanistycznych i sposób kształtowania zabudowy.

  2. Rysunek planu zawiera następujące oznaczenia graficzne stanowiące ustalenia obowiązujące:

    1. granice terenu objętego planem,

    2. linie rozgraniczające tereny o różnych zasadach zagospodarowania, obowiązujące i orientacyjne,

    3. zabudowa przeznaczona do trwałej adaptacji w dobrym stanie technicznym,

    4. zabudowa w złym stanie technicznym do modernizacji lub wyburzeń na warunkach określonych przez przepisy szczególne,

    5. projektowane sieci uzbrojenia technicznego (usytuowanie przybliżone),

    6. orientacyjne usytuowanie zieleni wysokiej,

    7. granice Sieradowickiego Parku Krajobrazowego oraz granice otuliny,

    8. nieprzekraczalne i obowiązujące linie zabudowy.

§ 7.

Na obszarze zabudowy jednorodzinnej MN ustala się nieprzekraczalny wskaźnik intensywności zabudowy na 0,8.

§ 8.

Na obszarach zabudowy jednorodzinnej powierzchnia terenu zieleni na gruncie w ramach pow. działki budowlanej nie może być mniejsza niż 20 %.

§ 9.

Zakazuje się utwardzenia dróg i placów oraz podjazdów wewnętrznych nawierzchnią pylącą typu tłuczeń, żużel.

§ 10.

  1. Na obszarach, na których funkcję dopuszczalną stanowią usługi podstawowe nieuciążliwe - a ustalenia szczegółowe nie stanowią inaczej - zakazuje się realizacji funkcji mogących pogorszyć stan środowiska określonych w przepisach szczególnych oraz baz, magazynów hurtowych, usług samochodowych, stolarskich i ślusarskich, rzeźni, przetwórni, składowisk surowców wtórnych. Dopuszcza się usługi gastronomiczne na warunkach określonych w charakterystyce wpływu inwestycji na środowisko, a w sytuacji wskazującej na możliwość wystąpienia konfliktu - w opracowanej przez rzeczoznawcę w dziedzinie ochrony środowiska z listy wojewody.
  2. Za nieuciążliwe uważa się oprócz usług wymienionych w ust. l - usługi, których ewentualne uciążliwe oddziaływanie na środowisko w formie emisji substancji szkodliwych do atmosfery, zapachów, pyłów, wibracji i hałasu jest ograniczone do granic własności i nie uniemożliwia lokalizacji - w granicach działki własnej - funkcji podstawowej.
  3. Na obszarach zabudowy mieszkaniowej MN nie uznaje się za sprzeczne z planem wykorzystanie pomieszczeń mieszkalnych na funkcje usługowe typu gabinety, biura, pracownie do pracy cichej.

§ 11.

  1. Ustala się przebieg głównych projektowanych ciągów infrastruktury technicznej o przybliżonym położeniu, oznaczonym na rysunku planu.
  2. Nie uznaje się za sprzeczną z planem realizację infrastruktury technicznej nie oznaczonej na rysunku planu w pasach istniejących i projektowanych dróg publicznych, ciągów pieszych, zieleni publicznej oraz w uzasadnionych przypadkach na terenach prywatnych, o ile nie narusza to generalnych zasad uzbrojenia przyjętego w planie i przepisów szczególnych.
  3. Do czasu realizacji miejskiego systemu kanalizacji sanitarnej, na obszarach zabudowy jednorodzinnej MN - dopuszcza się lokalizację na działkach budowlanych szczelnych zbiorników do czasowego gromadzenia nieczystości ciekłych w ilościach nie przekraczających 2,0 m3 ścieków na dobę i pojemności do 9,9 m3.

§ 12.

  1. Podział nieruchomości możliwy jest wzdłuż linii rozgraniczających obszary o różnym przeznaczeniu.

  2. Podział nieruchomości na granicy zabudowy jednorodzinnej MN i UT nie jest obowiązujący i może być zmieniony pod warunkiem zachowaniu następujących minimalnych szerokości i wielkości działek:

  3. Ewentualne wydzielanie działek w obszarze UT położonych wzdłuż głównego ciągu spacerowego PK jest możliwe na zasadzie zachowania służebności dojazdu do istniejących ulic KL i KD. Wprowadza się zakaz dojazdu do działek od strony ciągu spacerowego PK.

§ 13.

  1. Istniejąca zabudowa w dobrym stanie technicznym przeznaczona do trwałej adaptacji, może być rozbudowywana, nadbudowywana i modernizowana na warunkach określonych w ustaleniach szczegółowych.
  2. Istniejąca zabudowa w złym stanie technicznym może być remontowana i modernizowana na warunkach określonych w przepisach szczególnych bez prawa rozbudowy oraz nadbudowy.

§ 14.

  1. Na terenach zabudowy jednorodzinnej MN obowiązuje prawo budowy w granicy działki lub w odległości mniejszej niż 3 m, ale nie mniejszej niż 1,5 m od granicy z sąsiadem:
    1. budynku mieszkalnego - jeśli budynek mieszkalny sąsiada znajduje się w granicy działki i spełnia warunki określone w Prawie budowlanym dla zabudowy w granicy lub szerokość działki uniemożliwia realizację budynku o szerokości 7 m,
    2. budynku gospodarczego - jeśli budynek gospodarczy sąsiada znajduje się w granicy działki i spełnia warunki określone w Prawie budowlanym dla zabudowy w granicy lub szerokość działki uniemożliwia budowę budynku o szerokości 4 m
  2. Wprowadza się obowiązek układu kalenicowego zabudowy w stosunku do ul. Południowej.

§ 15.

Na obszarach zabudowy usługowej UT wzdłuż ulicy Południowej dla nowo wznoszonych stałych obiektów obowiązuje zabudowa zwarta pierzeja (z obowiązkiem budowy w granicy) w układzie kalenicowym w stosunku do alei miejskiej PK.

§ 16.

Dopuszcza się odstępstwo od określonych warunków kształtowania formy zabudowy zawartych w ustaleniach szczegółowych, jeśli wymagają tego oczywiste uwarunkowania zabudowy istniejącej.

 

ROZDZIAŁ III

ustalenia szczegółowe

BUDOWNICTWO JEDNORODZINNE

§ 17.

  1. Wyznacza się obszary zabudowy jednorodzinnej 1MN, 2MN, 3MN, 4MN, 5MN, 6MN, 7MN, 8MN, 9MN, 10MN, 11MN, dla których podstawowym przeznaczeniem jest funkcja mieszkaniowa jednorodzinna.

  2. Dopuszcza się funkcję usług podstawowych nieuciążliwych w parterach budynków mieszkalnych lub jako obiekty wolnostojące o pow. całkowitej (licząc wg. normy budowlanej) do 100 m2.

  3. Dopuszcza się budowę wolnostojących lub dostawianych w granicy parterowych garaży na samochody osobowe i dostawcze oraz budynków gospodarczych o powierzchni łącznej całkowitej do 60 m2 . Ograniczenie powierzchni nie dotyczy działek już zabudowanych budynkiem mieszkalnym, gdzie powierzchnię zabudowy reguluje współczynnik intensywności i powierzchni terenu zieleni.

  4. Istniejącą na obszarach MN zabudowę o funkcjach rzemiosła usługowego przeznacza się do pozostawienia z możliwością modernizacji i rozbudowy na warunkach określonych w niniejszym planie pod bezwzględnym warunkiem ograniczenia wszystkich uciążliwości do granic własności.

  5. Dla obszarów zabudowy jednorodzinnej MN ustala się zasady zabudowy i zagospodarowania terenu - (nieujęte w ustaleniach ogólnych):

    1. wprowadza się nieprzekraczalne linie zabudowy w stosunku do dróg publicznych 6 m od krawężnika jezdni (dla budynków projektowanych),

    2. zabudowę należy kształtować w układzie kalenicowym w stosunku do linii zabudowy z tym, że budynki na działkach narożnych powinny być kształtowane w sposób podkreślający układ urbanistyczny z zastosowaniem akcentów architektonicznych i wyróżników w narożu budynków,

    3. wysokość budynków ustala się na max 2 kondygnacje, z tym że drugą kondygnację stanowi poddasze użytkowe, a wysokość linii przecięcia płaszczyzny dachu ze ścianą okapową nie przekroczy 5 m od terenu istniejącego (przy spadku terenu miarą jest środek budynku),

    4. kąt nachylenia dachu ustala się na 38° do 45°,

    5. łączna długość facjat w płaszczyźnie ściany okapowej nie może przekroczyć 1/2 długości okapu.

    6. kolor dachów ustala się od czerwiem do ciemnych brązów,

    7. kolorystykę budynków ustala się w gamie kolorów ziemi i bieli.

    8. ogrodzenia od strony ulic ażurowe, wysokość do 180 cm.

 

USŁUGI TURYSTYCZNE

§ 18.

  1. Wyznacza się obszary zabudowy usług turystycznych l UT, 2UT, 3UT, 4UT, 5UT, 6UT, 7UT, 8UT, 9UT, 10UT, HUT, dla których podstawową funkcję stanowią nieuciążliwe usługi związane z obsługą ruchu turystycznego rekreacyjnego - zabudowa pensjonatowa, gastronomiczna, handlowa, sportową, rozrywkowa.

  2. Na obszarach 7UT, 9UT, 10UT, 11UT dopuszcza się funkcję mieszkaniową w poddaszu użytkowym oraz na 30% parteru.

  3. Na obszarze 2UT, 3UT, 4UT, 5UT, 6UT, 8UT dopuszcza się funkcję mieszkaniową w proporcjach 50% do funkcji usługowej z zakazem realizacji funkcji mieszkaniowej od strony głównego ciągu spacerowego.

  4. Na obszarach 6UT, 7UT, 9UT, 10UT wprowadza się obowiązek zabudowy pierzejowej zwartej. Dopuszcza się etapowanie inwestycji w sposób umożliwiający wypełnienie pierzei.

  5. Na obszarach 6UT, 7UT, 8UT, 9UT i 10UT wprowadza się nieprzekraczalną linię zabudowy od strony głównego ciągu spacerowego.

  6. Na obszarach 5UT i 1UT wprowadza się obowiązującą linię zabudowy od strony głównego ciągu spacerowego.

  7. Dla zabudowy w obszarach UT ustala się następujące warunki kształtowania fonny zabudowy:

    1. wprowadza się obowiązującą lub nieprzekraczalną linię zabudowy (wg. rys. planu),

    2. zabudowę należy kształtować w układzie kalenicowym w stosunku do linii zabudowy, z tym, że budynki na działkach narożnych powinny być kształtowane w sposób podkreślający układ urbanistyczny z zastosowaniem akcentów architektonicznych i wyróżników w narożach budynków.

    3. wysokość budynków ustala się na max 2 kondygnacje, z tym, że drugą kondygnację stanowi poddasze użytkowe, a wysokość linii przecięcia płaszczyzny dachu ze ścianą okapową nie przekroczy 5 m od terenu istniejącego (przy spadku terenu miarą jest środek budynku). Dla obszaru 8UT i 6UT na działkach przyległych na ul. Południowej dopuszcza się wysokość 3 kondygnacji z tym, że trzecią kondygnację stanowi poddasze użytkowe, a wysokość budynku nie przekroczy 13 m w kalenicy.

    4. kąt nachylenia dachu ustala się na 45° na trakcie nie przekraczającym 12 m,

    5. łączna długość facjat w płaszczyźnie ściany okapowej nie może przekroczyć 1/2 długości okapu,

    6. kolor dachów ustala się od czerwiem do ciemnych brązów,

    7. kolorystykę budynków ustala się w gamie kolorów ziemi i bieli,

    8. ogrodzenie od strony ulic ażurowe, wys. do 180 cm.

§ 19.

  1. Wyznacza się obszar 12UT - usług turystycznych harcerskich. Teren letnich obozów harcerskich. Istniejące obiekty do pozostawienia z możliwością uzupełnienia i modernizacji. Kształtowanie zabudowy jak w § 18 ust. 7.

  2. Na obszarze 12UT obowiązuje zakaz podziału gruntów.

§ 20.

Wyznacza się obszar 13UT usług turystycznych komunalnych, dla których główną funkcję stanowią nieuciążliwe usługi związane z obsługą ruchu turystycznego i rekreacyjnego - zabudowa letniskowa (domki kempingowe), gastronomiczna, handlowa, sportowa, rozrywkowa. Kształtowanie zabudowy jak w § 18 ust.7 pkt 3, 4, 5, 6, 7, 8.

§ 21.

Wyznacza się obszar urządzeń sportowych - US, dla którego podstawową funkcję stanowią boiska sportowe, urządzenia gimnastyczne wraz z zapleczem socjalnym i sanitarnym, przebieralniami natryskami.

 

OBSZARY ZIELENI OGÓLNODOSTĘPNEJ

§ 22.

Wyznacza się obszar zielem rekreacyjnej ZR stanowiący otwarte tereny nadbrzeżne o funkcji plażowej, naturalnej nawierzchni bez prawa zabudowy. istniejący hangar do modernizacji i ew. rozbudowy.

§ 23.

Wyznacza się obszary publicznej Zielem Parkowej urządzonej - ZP, dla której obowiązuje zakaz zabudowy. Dopuszcza się budowę elementów ogrodowych. Wskazane nasadzenie zielenią wysoką, założenie trawnika dywanowego, kaskadowe rozwiązanie cieku. Wszystkie elementy zagospodarowania wykonać z użyciem materiałów naturalnych, kamienia i drewna.

§ 24.

Wyznacza się obszar zielem nieurządzonej - ZN, stanowiącej naturalną dolinę rzeki bez prawa zabudowy i przekształceń. Istniejący ciąg spacerowy może być podbudowany materiałem naturalnym oraz drewnianym mostkiem.

§ 25.

Wyznacza się obszar lasów ochronnych LS stanowiących lasy państwowe bez prawa zabudowy. Dopuszcza się dotychczasowe rekreacyjne użytkowanie lasu po północnej stronie ulicy Szydłowskiego związane z istniejącym ośrodkiem harcerskim bez prawa wprowadzania nowej zabudowy. Istniejące budowle ziemne - do zachowania.

§ 26.

Wyznaczasię obszar zbiornika wodnego Lubianka-W. Poziom max lustra wody 222 m n.p.m. Zakazuje się odprowadzania ścieków sanitarnych i nie oczyszczonych ścieków deszczowych w obrębie zbiornika. Zachować min. 5 metrowy pas terenu powyżej rzędnej max lustra wody jako ogólnodostępny pas obejścia zbiornika.Dopuszcza się budowę przystani oraz basenów kąpielowych i mostków.

 

KOMUNIKACJA

§ 27.

Wyznacza się obszary ulic miejskich o charakterze lokalnym :

  1. 1KL śladem istniejącej ulicy Południowej. Szerokość w liniach regulacyjnych 12 m.
    w tym : szer. jezdni 6 m dwukierunkowa,
    chodnik dwustronny 2x2 m,
    ciąg rowerowy jednostronny - 2m.

  2. 2KL śladem istniejącej ulicy Myśliwskiej z pętlą autobusową. Szerokość w liniach regulacyjnych -15 m.
    w tym : szer. jezdni 6 m dwukierunkową,
    chodnik dwustronny 2x2 m,
    ciąg rowerowy jednostronny - 2m.

§ 28.

  1. Wyznacza się obszary ulic o charakterze dojazdowym 1KD, 4KD, 5KD w części po śladzie istniejących ulic - Wiejskiej, Letniej i Łubianka o szer. pasa drogowego 5,5 m (ciąg pieszo jezdny - jednokierunkowy).

  2. Wyznacza się obszary ulic o charakterze dojazdowym 2KD, 3KD - w części po śladzie ulicy Strugowej i Podlesie jako ciąg pieszo jezdny dwukierunkowy.

  3. Wyznacza się łączniki 6KD, 7KD, 8KD, 9KD łączące ulicę Południową z głównym ciągiem spacerowym, z dopuszczonym dojazdem awaryjnym.

  4. Wyznacza się obszar ulicy o charakterze dojazdowym 10KD po śladzie ul. Szydłowskiego - ciąg pieszo jezdny ze ścieżką rowerową. Szer. Pasa drogowego 10-12 m.

§ 29.

Wyznacza się obszary parkingów miejskich 1UKS, 2UKS, 3UKS, 4UKS wprowadza się obowiązek wykonania kanalizacji deszczowej i podczyszczania wód deszczowych lokalnie przed odprowadzeniem na teren lub do kanalizacji zbiorczej.

§ 30.

Wyznacza się obszar głównego ciągu spacerowego - alei miejskiej PK o funkcji publicznego ciągu pieszego z dopuszczeniem ruchu awaryjnego i zaopatrzeniowego. Szerokość nawierzchni urządzonej 5,5 m. Wykonać pas zielem o szer. 3,5 m. Dokonać nasadzeń drzewami szlachetnymi (wskazane lipy, klony, jarzębina). Wzdłuż ciągu przewiduje się ustawienie ławek lub siedzisk sezonowych. Aranżacja ulicy naniesiona w rys. planu - może być zmieniona, uszczegółowiona w projekcie budowlanym.

§ 31.

Wskazuje się orientacyjny przebieg ciągów pieszych w zieleni, które należy skoordynować z prowadzeniem uzbrojenia oraz oświetlenia terenu. Utwardzenie nawierzchni wykonać z materiałów naturalnych lub betonu nie barwionego.

 

INFRASTRUKTURA TECHNICZNA

§ 32.

  1. Wyznacza się obszar przepompowni ścieków sanitarnych l PS przeznaczonej do pompowania ścieków z całego obszaru objętego niniejszym planem oraz z terenów zabudowy mieszkaniowej określonej w rys. planu ogólnego symbolem E30MN, E28MN do przepompowni projektowanej na obszarze miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenów położonych między ul. Łączną, Pastwiska, Smugową i Moniuszki przy ulicy Smugowej i dalej do kolektora miejskiego w rej. ulicy Jeleniowskiej.

  2. Wprowadza się warunek ograniczenia uciążliwości związanych z eksploatacją przepompowni do granic wyznaczonych w rys. planu obszaru.

  3. Wyznacza się orientacyjny przebieg kolektora tłocznego zgodny z ustaleniami planu, o którym mowa w § 2.

§33.

Wyznacza się orientacyjne miejsca lokalizacji podczyszczalni wód deszczowych z terenu objętego opracowaniem NU.

§ 34.

Wyznacza się obszar lokalizacji stacji transformatorowych 1EE i 2EE.

§ 35.

Rozprowadzenie sieci wodociągowej z istniejącego i realizowanego wodociągu miejskiego należy wykonać w pasach drogowych istniejących i projektowanych ulic z warunkiem wykonania zamkniętych pierścieniem.

§ 36.

Rozprowadzenie sieci gazowej średnioprężnej należy realizować w pasach drogowych istniejących i projektowanych ulic z warunkiem wykonania zamkniętych pierścieniem.

§ 37.

Kanalizację sanitarną i deszczową należy rozwiązać w oparciu o przyjęty w rysunku planu przybliżony przebieg sieci grawitacyjnej.

 

ROZDZIAŁ IV

postanowienia szczegółowe

 

§ 38.

Ustała się stawkę procentową służącą naliczeniami opłaty, o której mowa w art.33 ust.3 ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym w wielkości 0 %.

 

ROZDZIAŁ V

przepisy końcowe

 

§ 39.

Niniejsza uchwała podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Świętokrzyskiego.

§ 40.

Niniejsza uchwała obowiązuje po upływie 14 dni od jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Świętokrzyskiego.

§ 41.

Wykonanie uchwały powierza się Zarządowi Miasta Starachowice.

 

Przewodniczący Rady Miejskiej w Starachowicach
mgr Ryszard Nosowicz