Załącznik
do

Uchwały Nr I/15/2001
Rady Miejskiej w Starachowicach
z dnia  29 stycznia 2001 r.

Regulamin komisji przetargowych Urzędu Miejskiego w Starachowicach.

I Zasady ogólne

§ 1

I. Podstawa prawna.

  1. Ustawa z dnia 10 czerwca 1994 r. o zamówieniach publicznych (tekst jednolity Dz.U. z 1998 r. Nr 119 poz.773 zmiany Dz.U. z 1999 r. Nr 45 poz.437, Dz.U. z 2000 r. Nr 12 poz.136).

  2. Przepisy wykonawcze:

§ 2

Ilekroć w regulaminie jest mowa o :

  1. ustawie - należy przez to rozumieć przywołaną w § l ust. l ustawę o zamówieniach publicznych,

  2. przepisach wykonawczych - należy przez to rozumieć przywołane w § l ust.2 przepisy wykonawcze do ustawy z dnia 10 czerwca 1994 r. o zamówieniach publicznych,

  3. zamawiającym - należy przez to rozumieć Zarząd Miasta lub odpowiedniego kierownika Jednostki organizacyjnej nie posiadającej osobowości prawnej, którego Zarząd w ramach udzielonego pełnomocnictwa uprawnił do organizacji i przeprowadzenia przetargów.

§ 3

  1. Zamówienie publiczne udziela się w trybie:

    1. przetargu nieograniczonego,

    2. przetargu ograniczonego,

    3. przetargu dwustopniowego,

    4. negocjacji z zachowaniem konkurencji,

    5. zapytania o cenę,

    6. zamówienia z wolnej ręki.

  2. Podstawowym trybem udzielenia zamówienia publicznego jest przetarg nieograniczony.

  3. Zamawiający może udzielić zamówienia publicznego w innym trybie niż przetarg nieograniczony wyłącznie w okolicznościach określonych w ustawie.

 

II Zasady powoływania i pracy komisji przetargowych

§ 4

  1. Poszczególne komisje przetargowe powołuje Zarząd Miasta Starachowice. Komisje powoływane są w celu przeprowadzenia zamówienia publicznego w trybie określonym w ustawie o zamówieniach publicznych. Komisje powoływane są przy poszczególnych wydziałach Urzędu Miejskiego w Starachowicach. W skład komisji wchodzą:

    1. pracownicy merytoryczni komórek organizacyjnych Urzędu Miejskiego co najmniej 3,

    2. dwóch radnych Rady Miejskiej wyznaczonych alfabetycznie wg listy przez Przewodniczącego lub w razie jego nieobecności Z- cę Przewodniczącego Rady Miejskiej - na prawach członków komisji z obowiązkiem i prawem głosu. Przetarg odbywa się mimo nieobecności radnych, jeżeli przewodniczący komisji przetargowej stwierdzi do protokołu, że Biuro Rady Miejskiej zostało prawidłowo powiadomione o przetargu, tj. na 7 dni przed terminem przetargu.

  2. Komisje pod względem prawnym obsługuje radca prawny (obsługujący Wydział, a w przypadku jego nieobecności prawnik desygnowany do komisji przetargowej przez zespół Radców Prawnych na prawach doradcy) bez prawa do głosowania. Radca prawny zobowiązany jest do zachowania tajemnicy służbowej zgodnie z zasadami etyki zawodowej.

  3. Dla ważności ustaleń komisji koniecznym jest, aby jej skład był co najmniej 5 osobowy.

  4. Składy komisji jednostek organizacyjnych na wniosek kierownika zatwierdza Zarząd Miasta.

§ 5

  1. Komisja jest organem kolegialnym, pomocniczym Zamawiającego w udzielaniu zamówień publicznych.

  2. Przewodniczącym Komisji jest kierownik (naczelnik) komórki organizacyjnej Urzędu Miejskiego i kierownik jednostki organizacyjnej nie posiadającej osobowości prawnej, której działalności przetarg dotyczy.

III Dokumentacja zamówienia publicznego i zasady jej opracowania

§ 6

  1. Zgodnie z ustawą i przepisami wykonawczymi dokumentami z postępowań w sprawie udzielenia zamówienia publicznego są:

    1. ogłoszenie przetargów w Biuletynie Urzędu Zamówień Publicznych. Ogłoszenia opracowują pracownicy merytoryczni komórki organizacyjnej w której prowadzony jest przetarg, a podpisuje Zamawiający.Dla postępowań dla których nie jest wymagane ogłoszenie w Biuletynie Urzędu Zamówień Publicznych ogłoszenia podpisywane są przez kierownika (naczelnika) danej komórki organizacyjnej i publikowane w prasie, lokalnej telewizji kablowej, umieszczane na tablicy ogłoszeń odpowiednio w Urzędzie Miejskim lub w Jednostkach i Zakładach budżetowych.

    2. specyfikacje istotnych warunków zamówienia lub zestawienie warunków zamówienia są sporządzane przez pracowników merytorycznych komórek organizacyjnych Urzędu, której działalności przetarg dotyczy. Specyfikacje lub zestawienia podpisuje ( zatwierdza) Zamawiający.

    3. odpowiedzi i wyjaśnienia na zapytania oferentów przygotowują pracownicy merytoryczni komórek organizacyjnych, a zatwierdza odpowiednio kierownik (naczelnik).

    4. informacje cenowe z postępowania o zamówienie publiczne na roboty budowlane podpisuje Zamawiający, a w odniesieniu do zakładów i jednostek budżetowych odpowiednio ich kierownicy w ramach pełnomocnictw udzielonych przez Zarząd -Zamawiającego.

§ 7

  1. Protokoły cząstkowe z postępowania w sprawie udzielenia zamówienia publicznego podpisuje kierownik (naczelnik) właściwej komórki organizacyjnej a protokół końcowy ZP-1 cała komisja.

  2. Protesty i odwołania oferentów rozpatruje komisja przetargowa. Protokół z tych czynności podpisuje przewodniczący komisji. Rozstrzygnięcie protestu przesyłane oferentowi podpisuje Zamawiający.

  3. Protokół z przeprowadzonego przetargu podlega zatwierdzeniu przez Zamawiającego - tj. Zarząd Miasta.

  4. Po zatwierdzeniu protokołu wysyłane są niezwłocznie zawiadomienia do oferentów biorących udział w postępowaniu o zamówienie publiczne i podpisuje je kierownik (naczelnik) lub w razie jego nieobecności z-ca kierownika komórki organizacyjnej, której działalności dotyczy.

 

IV Postanowienia końcowe

§ 8

Tracą moc wszelkie dotychczasowe zarządzenia Prezydenta Miasta Starachowice dotyczące przetargów w ramach ustawy o zamówieniach publicznych.